Jednou z největších dominant krásného lázeňského města Teplice je Krušnohorské divadlo. Vystupují zde umělecké soubory z celé České republiky. Konají se tu různé koncerty, plesy, kurzy a je tu i možnost pronajmout si prostory pro vlastní akci.V roce 1871 bylo rozhodnuto o stavbě divadla nedaleko lázeňských budov. Autory této novorenesační stavby byli Zítek (autor Národního divadla) a Turba. Stejně jako Národní divadlo však stihl teplické divadlo tragický osud – v noci na 1. září 1919 vyhořelo.

Plán na stavbu nové budovy byl schválen v roce 1921. Nová budova byla vystavěna ve slohu 20. let ve stylu mezi secesí a modernou a prozrazuje drážďanskou školu. Je snad jedinou divadelní a restaurační budovou v tomto slohu. V září 1923 bylo otevřeno kino a na Nový rok 1924 potom malý sál a kavárna, divadlo samotné bylo otevřeno 20. dubna 1924.
Divadlo uvádělo nejširší repertoár od oper, operet přes činohry a také představení pro děti.

Současnost
V letech 1997 až 1998 proběhla nákladná rekonstrukce celé budovy a díky tomu Vás můžeme přivítat v krásném, stylovém a jedinečném prostředí.

A proč název Krušnohorský Maskaron?
Maskaron je plastický zdobný motiv v podobě lidské tváře (ženské či mužské), častěji fantaskní (mytologické) nebo zvířecí tváře, který je umístěn na fasádě budovy. A takovéto plastiky obličeje se nachází také na budově divadla.